Beauty Formula - Dyqan CaliVita International

Go to content

Beauty Formula

Beauty Formula
90 tableta

Dozimi:
1 tabletë në ditë

Përbërësit
2500N.I. Vitaminë A
30mg Vitaminë C
5mg Vitaminë B2
30mg Niacinë
10mg Vitaminë B6
10mcg Vitaminë B12
30mg Kolinë
40mg Silic
10mg Zink
2mg Bakër
50mcg Jod
100mg Kolagjen të hidrolizuar
100mg L-Methionine
77mg L-Cysteine
90mg Ekstrakt nga barishtja Horsetail (std. 6% silic)
40mg Ekstrakt nga hithra organike (4:1)
Vitamina për bukuri

Produkti Beauty Formula ofron një kompleks të pasur të vitaminave, mineraleve, aminoacideve dhe barishteve, duke siguruar materiet ushqyese të nevojshme për ruajtjen e shëndetit të lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj, si dhe për t’i trajtuar problemet që paraqiten në këto sfera.

Kujt i rekomandohet?
- atyre që ballafaqohen me rënie flokësh;
- atyre që kanë flokë të prishur dhe thyer;
- atyre që vuajnë nga lëkura e fytyrës (aknet);
- personave, thonjtë e të cilëve janë të dobët dhe thyhen;
- secilit që dëshiron ta përmirësoj dukjen apo që dëshiron ta ruaj shëndetin e flokëve, lëkurës dhe thonjve.

A e dini se?
A e keni ditur se personat që duken mirë dhe janë atraktiv fitojnë më tepër vëmendje gjatë jetës së tyre sesa ata që e neglizhojnë dukjen e tyre?*

Burimi
* The Beauty Advantage – J. Bennett
Përshkrimi:
Beauty Formula është një produkt kompleks që përmban vitamina, minerale, aminoacidet, kolagjenit dhe bimëve, përbërësit aktiv të cilëve mund të ndihmojë për të ruajtur strukturën e shëndoshë të flokëve, lëkurës dhe thonjve.

Lëkurë rrezatues, thonjtë e fortë, flokë me shkëlqim? Me ndihmën e të up-to-date përbërjen Beauty Formula gjitha këto mund të arrihet edhe më lehtë.

grua bukur në një chairOne e përbërësit kryesore te formules është silici, e cila mund të gjendet në trup kryesisht në indet lidhës dhe mbështetëse. Kjo ndihmon të mbajë lëkurën elastike, e bën thonjtë rezistente ndërsa i bërë i dobët, flokë të brishtë të fortë dhe me shkëlqim. Silic është i pranishëm në formën e saj natyror në formulën dhe gjithashtu si përbërës aktiv kryesor i një përbërësi bimor (horsetail dru).

Metioninë dhe cysteine ​​janë quajtur kështu aminoacidet sulfureous, të cilat formojnë komponentët e fibrave kolagjenit të lëkurës, dhe kështu mund të të promovuar fleksibilitetin e lëkurës, dhe janë gjithashtu të nevojshme për të ndërtuar keratin, që e bën deri 95% të strukturës së flokëve.

Përveç kësaj, Beauty Formula përmban vitamina, minerale dhe bimëve. Vitaminat A, B2, B3 dhe C dhe jod, përveç shumë efekteve të tyre të tjera të dobishme, janë përgjegjës për ruajtjen e strukturës shëndoshë të flokëve, lëkurës dhe thonjve. Vitamina B6 merr pjesë në metabolizmin e proteinave, ndërsa vitaminë B12, ndër të tjera, është një nga pjesëmarrësit të rëndësishme të proceseve të energjisë. Zink mbështet jo vetëm sistemin imunitar, por edhe shëndetin e lëkurës ndërsa bakri luan një rol të rëndësishëm në zhvillimin dhe ruajtjen e ngjyrës apo pigmentim të lëkurës dhe të flokëve. Hithër është një barishte që është aplikuar për një kohë të gjatë për të bërë flokët e bukur. Ajo ushqen llamba e flokëve dhe forcon flokët. Formula gjithashtu përmban kolagjenit shtesë për lëkurë të shëndetshme dhe fleksibile.

Përbërësit e Bukuri Formula që veprojnë brenda vendit mund të përfundojë me produktet CaliVita Kozmetikë, përdorimi i rregullt i cili mund të bëjnë flokët tuaj edhe më rrezatues, dhe lëkura juaj më të freskët, të fortë dhe rinor.

KUJDES!
A nuk e kalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë për një dietë të ekuilibruar të përzier.
Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.
Back to content