Paraprotex - Dyqan CaliVita International

Go to content

Paraprotex

Paraprotex
100 tableta

Dozimi:
3×1-2 tableta në ditë me ushqim në mëngjes apo darkë.

Përbërësit:
150 mg Rangoon Creeper Fruit
100 mg Wormseed Powder
50 mg Barberry extract (std. 6% alkaloids)
50 mg Myrrh Gum
50 mg Clove oil
50 mg Pau D'Arco extract (4:1)
37.5 mg Black Walnut powder
37.5 mg Walnut oil
25 mg Grapefruit Seed Extract
12.5 mg Garlic powder

Formulë kundër parazitëve dhe mikrobeve

ParaProtex
është një preparat i spektrit të gjerë i kompozimit unik, i cili në mënyrë natyrale mbështet proceset mbrojtëse të organizmit kundër baktereve, viruseve dhe mikrobeve; ofron ndihmë efikase në raste të infeksioneve intestinale; mirëmban shëndetin e florës intestinale; si dhe përforcon sistemin imun përmes mukozës intestinale. Përbërësit e saj aktiv përfshijnë elemente të mirënjohura si vaji i farës së grejpfrutit, hudhra, arra apo karafili, si dhe barishte të tilla që me sukses janë aplikuar në mjekësinë popullore shekuj me radhë, si: frutat e Quisqualis indica , mira gomë-rrëshirë (Commiphora myrrha), berberis (lloj shkurre), dhe Pau d’Arko (lloj barishte).

Kujt i rekomandohet
-          atyre që dëshirojnë ta mbështetin organizmin e tyre në luftë kundër baktereve, viruseve, parazitëve apo infeksioneve intestinale;

-          atyre që dëshirojnë ta përforcojnë sistemin e tyre imun duke e ruajtur shëndetin e florës intestinale;

-          atyre që ballafaqohen me probleme në tretje me qëllim që të lehtësohet funksionimi normal i zorrëve;

-          atyre që mbajnë dietë pastruese;

-          atyre që mbajnë dietë candida, për ta plotësuar ushqimin.

A e dini se :
Pau d’Arko nuk ka efekte ndaluese ndaj baktereve beninje, kurse ndalon shumëzimin e baktereve potencialisht të dëmshme që gjenden në zorrë (E. Coli, Clostridium perfinger)?*


Calivita ParaProteX - shtesë ushqimore

Përshkrimi:
Parazitëve - worms, baktereve, kërpudhave, viruset - janë vazhdimisht të pranishme në mjedisin tonë. Disa prej tyre janë të dobishme (p.sh. bakteret), ndërsa të tjerët mund të jenë të dëmshme për trupin tonë. Ata mund të shkojnë pa u vënë re për një kohë të gjatë dhe me kohë kemi vërejnë asgjë, ekziston tashmë një problem. ParaProteX mund të ofrojnë ndihmë efektive kundër parazitëve që shkaktojnë një seri Discomforts.

Ka herbs disa aromatike, vajra dhe fruta në natyrë që kanë treguar sistemin imunitar forcimin e pronave. Substancat e tilla mund të jenë të dobishëm në mbrojtjen e trupit kundër parazitëve të padëshiruar.

Rangoon kthetra është një bimë lulëzuar indigjene në Indi. Fryti i saj dhe fara kanë kohë që janë përdorur në mjekësinë tradicionale lindore për (antiparazit) pronat e saj antiseptik dhe antihelmintic.

Wormseed është një bimë lulëzuar amtare vjetor në Amerikën Qendrore dhe Jugore, që të dy Aztecs dhe Mayas përdoret për të dëbuar krimbat e zorrëve (kështu emrin e saj). Wormseed gjithashtu ka treguar të ketë antifungal, dhe pronat e anti-inflamator.

Agjent aktiv në Barberry është berberinës Alkaloid, e cila ka treguar disa prona antibiotik dhe mund të ndihmojë për të pengojnë rritjen e baktereve të dëmshme.

Mirrë është rrëshirë e një myrrha Lindjes së Mesme shkurre Commifora. Ajo ka qenë përdorur që nga kohërat e lashta si një tonik për të përmirësuar qarkullimin, dhe ishte menduar të ndikojë beneficially mëlçinë dhe mërzi. Në farmakologji moderne, mirrë është më shpesh përdoret në mouthwashes dhe pastë dhëmbësh për vetitë e saj antiseptik.

Naftës nga karafil aromatike erëz përmban Eugenol, një substancë që ka treguar antihelmintic, antiseptik dhe pronat painkilling. Ka indikacione se karafil gjithashtu ndihmojnë të mbështetur funksionimin e zorrëve dhe eliminimin e duhur.

Leh e Amerikës së Jugut pemë Pau D'Arco përmban mbi 20 komponimet aktive, dhe disa teste kanë treguar se disa prej këtyre komponimeve mund të ketë antibiotik, dhe efektet antifungal.

Shumë e pasur me vitamina dhe minerale, hudhër ka treguar edhe veti të forta antimicrobial. Në mjekësinë popullore, ajo është aplikuar për shekuj kundër parazitëve ndoshta jetojnë në zorrët.

farë grejpfrut
Kjo është një agjent shumë i fuqishëm antiseptik; megjithatë kjo nuk e dëmton mjedisin. Dhe unbelievably, është e butë në bakteret miqësore zorrëve.

ParaproteX, për shkak të përbërësve të saj, ka një efekt stimulues në tretje, si dhe, dhe mund të jetë një shtesë e shkëlqyer për detoksifikimin regjimet.

KUJDES!
Ju duhet të konsultoheni me një mjek i kualifikuar mjekësor para se të marrë ndonjë shtesë.
Ky produkt është menduar vetëm për të rriturit, dhe nuk duhet të merret gjatë shtatzënisë apo pleqsh. Herbs nuk janë një zëvendësim për trajtimin e duhur mjekësor.
Në rast të problemeve shëndetësore që lidhen me parazitet, vizitoni mjekun tuaj menjëherë! A nuk e tejkalon futje e rekomanduar ditore.
Shtesat ushqimore nuk mund të zëvendësojnë një dietë të ekuilibruar të përzier. Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve të vegjël.

Keywords: ParaProteX, CaliVita, pastrimit, rezistenca, anti-inflamator, antiseptik, lezione të lëkurës, ekzemë, parazitet, nekrozë, lufton bakteret, viruset, kërpudhave.

Back to content